Hakkımızda

Gelecek Senin: Yeni Nesil Tercih Robotu, öğrencilerin kendi tercihlerini yardıma ihtiyaç duymadan, endişeye kapılmadan, detaylarda kaybolmadan hızlı bir şekilde yapabilmesini sağlamak için Gelecek Eğitimde Platformu tarafından geliştirildi.


Güncel Bilgiler

ÖSYM'nin yayınladığı güncel verilerin sisteme otomatik olarak aktarılmasını sağlayan alt yapısı sayesinde her daim güncellenen sistemdende güvenle tercih listenizi oluşturabilirsiniz.

Temmuz ayının gelmesiyle birlikte sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi iple çekmeye başlar öğrencilerimiz. Hayallerindeki üniversiteye yerleşmek isteyenler doğru tercih yapmaya için tatlı bir telaşın içine girerler.


YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM'nin takvimine göre, YKS sonuçları bu yıl 18 Temmuz 2019'da kurumun internet sitesi üzerinden açıklanacak.


Tercihler Ne Zaman Yapılacak

Üniversite tercihleri, 23 Temmuz’da başlayacak, 29 Temmuz’da sona erecek. Adaylar tercihlerini T.C kimlik numarası ve şifreleriyle Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Aday İşlemleri Sistemi’nden yapacak.

Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) 150 ve üzeri puan alanlar önlisans, Alan Yeterlilik Testleri (AYT) veya Yabancı Dil Testi’nde (YDT) ilgili puan türünde 180 ve daha fazla alanlar ise lisans programlarını seçebilecek.


Ücretsiz Diğer Uygulamalar

Ücretsiz Kütüphane Otomasyonu

Tercih Listem

Gelecek Senin - Yeni Nesil Tercih Robotu

Tercihlerini saklayabilmek için üye olabilirsin.

Kayıt Ol